Cilt BakımıGenel Sağlık

Sandal Ağacı Yağı

Siz değerli okurlar için sandal ağacı yağı hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda sandal ağacı yağı nedir, faydaları nelerdir, sandal ağacının yağı neye yarar gibi sorulara cevaplar aradım. Sandal ağacı yağı cilde oldukça faydalı bir yağdır, cildinize oldukça faydaları olacaktır; zaten kullandıkça fark edeceksiniz. Sandal ağacının diğer adıda kalangadır. İyi okumalar dilerim.

Cildinize Çok İyi Gelecek; Sandal Ağacı

Şifayı sadece kimyasal ürünlerde aramayı tavsiye eden düşüncelerin artık gün geçtikçe ne kadar yanıldıkları ortaya çıkmaktadır. Doğanın bir parçası olan insanın tüm ihtiyaçlarını doğadan karşılayabileceği görüşü çok haklı bir şekilde yaygın bir hale gelmektedir. Hatta bazı ilaç diye fahiş fiyatlara satılan ürünün, doğal ürünlerin sıkıştırılıp tablet yapılmışı ya da şişeye konularak sprey yapılmışı olduğu ortaya çıkmıştır. Sandal ağacının yağı da bir çok kimyasalın faydadan çok zarar sağladığı durumlarda etkili bir şekilde kullanılarak tedaviye yardımcı olmaktadır. Diğer bir adı da kalanga olan sandal ağacının kök ve dallarından elde edilen yağı bir çok açıdan faydalı bir yağdır. Sandal ağacı ve köklerinden elde edilen, hoş ve odunsu bir kokusu olan sandal ağacı yağından genel olarak vücuda masaj sırasında tatbik edilerek istifade edilebilir.

Kuru Ciltlere Sandal Ağacı

Kurumuş ve çatlamış ciltlere masaj yaparak uygulanırsa iyi gelen sandal ağacının yağından, balgamdan kurtulmak için de faydalanılabilir. Vücudu alerjilere karşı hassas olan ciltlerde, mikropları öldürmek, cildi temizlemek ve hijyen sağlamak amaçlı da kullanılabilen sandal ağacının yağı ağrı kesici ve rahatlatıcı etkisi de vardır. Dizanteri hastalığında yardımcı olarak kullanılan sandal ağacı yağı, vücutta bulunan akne, sivilce ve benzeri pürüzlü yapıların giderilmesinde de etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yara izlerinin giderilmesi ve hızlı iyileşme sağlanması amacıyla uygulanan terapilerde de sandal ağacının yağı kullanılır. Uykusuzluk ve sinirsel, strese bağlı durumlarda meydana çıkan depresif durumlarda uygulanan aromaterapi seanslarında da kullanılan sandal ağacının yağı, bu sorunları atlatmak için yardımcı olabilen bir yağdır. Akciğer ve karaciğer rahatsızlığı olanların kullanırken doktora danışarak kullanması tavsiye edilir.
Her uçucu yağda olduğu gibi sandal ağacı yağını kullanırken de dikkat edilmesi gerekir ve seyreltilerek veya durumunuza uygun olan tavsiyeleri dikkate alarak kullanmanız şifa ararken sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Kontrol edin

Close
Close