GenelŞifalı BitkilerTakviye Gıdalar

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Detoks Suyu

Sağlıklı ve Formda Kalmak İçin Detoks Suyu Kullanın

Detoks suyu, kilo vermek için uzun zamandan beri en popüler yöntemlerden biridir ve bunun bir çok nedeni vardır. Detoks suyunun kilo verdirmenin yanında, lezzetli olduğunu ve vücudunuzu toksinlerden arındırmaya yardımcı olduğunu bilirsiniz.

Detoks suyu, hızlı ev sağlıklı kilo verme ve daha sağlıklı bir yaşam için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir ve lezzetli bir tada sahiptir. Açlık hissini ortadan kaldırır ve midenizi doldurur, böylece aç hissetmezsiniz. Su ve kilo kaybıyla ilgili araştırmalar bile sadece detoks suyunun metabolizmanızı hızlandırdığını gösteriyor!

Detoks Su, diyet ve egzersiz programlarının yanı sıra hayal edebileceğiniz diğer her bedensel işlevin önemli bir parçasıdır. Kaslarınızın büyük bir bölümü sudur ve enerji üretimi için kritik önem taşır. Her zaman en iyi hissedeceğimizden emin olmak istiyorsanız yapacağınız şey çok basit – çok fazla su içmek. Fakat sadece normal su içtiğinizde diğer besinlerden de mahrum kalacak ve sağlıklı bir şekilde zayıflayamayacaksınız. bu yüzden hem kilo vermek hemde sağlıklı bir şekilde zayıflamak için detoks suyu çok önemli bir etkendir.

Detox Su Nedir?

Detoks suyu, toksinleri sisteminizden atmaya yardımcı olan ve sağlığınızı geliştiren bir sudur. Her detoks suyu tariflerinde bazı yönlerden vücudunuza yararlı bileşenler bulunur (metabolizma hızlandırmak gibi), ancak ana yararlı içerik sudur.

Detoks suyunun Etkileri Nelerdir?

Uzmanlar, bu içeceklerin toksinleri vücudunuzdan çıkarmaya ne kadar yardımcı olduğu konusunda henüz açık değilse de, içtiğinizde vücudunuzu daha sağlıklı, daha güzel ve enerjinizi artıracak vitamin ve besinlerle pompaladığından emin olabiliriz.

Detoks Su Nasıl Üretilir

Aşağıdaki her detoks suyu tarifi için, hazırlama adımları hemen hemen aynıdır:

• Malzemeleri bir sürahi veya şişenin içine yerleştirin .
• Yaklaşık 1/2 oranında buz ekleyin ve suyla doldurun. Servis etmeden önce buzdolabında 1 saat bekletin.
• Lezzetini kaybetmeye başlamadan önce kaba 2-3 kez tekrar takviye yapabilirsiniz.

Bu malzemeler 2 sürahi yapımı içindir . Taşınabilir bir meyve infüzyonu kullanmayı planlıyorsanız, çok miktarda katkı maddesi bulunan tarifler için bileşenlerin miktarının yaklaşık yarısı kadar veya daha az ölçeklendirilmesi gerekecektir.

İşte kafanızda bazı fikirler oluşturmak için bulduğumuz en popüler detoks suyu tarifleri. Her zaman yeni malzemelerle denemeye çekinmeyin ve asla içmekten vazgeçmeyin.

İnce Açık Detoks Suyu

Bu, detoks suyunun baştan sona mükemmel olmasını sağlayan, gerçekten popüler bir reçetedir. Limonların lezzeti, salatalıkların eşsiz tatlı tadı ile dengelenir ve greyfurtların tatlılığı hoş bir lezzet unsuru eklemeye yardımcı olur.

Bu keskin tarif antioksidan dolu ve bağışıklık sistemi eksiklikleri, kardiyovasküler hastalık, doğum öncesi sağlık sorunları, göz hastalıkları, hatta cilt karşı koruma dahil olmak üzere birçok şaşırtıcı sağlık sorunlarına iyi gelir. C vitamini de sağlıklı bir metabolizma sağlamaya yardımcı olur. Cilt kırışıklıklarına da iyi gelir.

İnce Açık Detoks Suyu Malzemeleri:

• ½ litre su
• ½ limon, dilimlenmiş
• ½ misket limonu, dilimlenmiş
• ½ greyfurt, dilimlenmiş
• 1 su bardağı salatalık, dilimlenmiş

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close